Wybór dentysty i protetyka, czym się kierować? - Dla dentystów

Ubytek w uzębieniu to często duży problem, zwłaszcza gdy są to zęby stałe. Na szczęście protezy jastrzębie rozwiązują problem.

Ząb z koroną

Dobrze zrobione korony zębowe powinny wytrzymać latami, zanim ulegną ukruszeniu czy innym uszkodzeniom. Nie jest prawdą, że korony są wieczne, n

Wybór dentysty i protetyka, czym się kierować? - Dla dentystów protezy jastrzębie
iestety ulegają wszelkim procesom fizycznym i chemicznym przez co tracą swoje właściwości. Najtwardsze korony ceramiczne wytrzymują średnio 10 lat, jednak często dużo dłużej.

Dobry protetyk dobierze nam odpowiedni model korony do naszych potrzeb i trybu życia, ale za dobrego specjalistę trzeba czasem dobrze zapłacić. Może to odstraszać niektórych klientów, jednak na zdrowiu nie powinno się oszczędzać.


Braki w uzębieniu i komplikacje

Kiedy warto wykonać protezę z implantem? To pytanie pewnie nurtuje wiele osób, ale mało kto decyduje się pójść z tym do specjalisty. Ludzie obawiają się kosztów związanych z takim leczeniem protetycznym. Co jest błędnym podejściem, ponieważ nieleczone ubytki w zębach mogą powodować nieciekawe skutki uboczne.

Wady zgryzu, zmiany zwyrodnieniowe stawu żuchwy i tym podobne skutki nieleczenia ubytków zębowych. Wystarczy jedna wizyta, aby ustalić ze stomatologiem taktykę postępowania i wyleczyć ubytki, które są najgroźniejsze.


Protetyka Stomatologiczna - definicja

Protetyka stomatologiczna ? dział stomatologii poświęcony odtwarzaniu pierwotnych warunków zgryzowych po utracie zębów naturalnych, lub po ich masywnym uszkodzeniu. W obrębie zainteresowań protetyki stomatologicznej znajduje się również rehabilitacja pacjentów po operacjach (onkologicznych, plastycznych) za pomocą protez pooperacyjnych oraz epitez (ektoprotez - protezy nosa, ucha itp.). Do odtworzenia wykorzystuje się uzupełnienie protetyczne. Mogą one być stałe (nie dające się usunąć z ust), lub ruchome (dające się wyjąć z ust), lub kombinowane (protezy ruchome połączone z uzupełnieniami stałymi za pomocą zasuw, zatrzasków, rygli, lub koron teleskopowych).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Protetyka_stomatologiczna